úvod / vydali jsme / Teď ještě hlavou o střepy

TEĎ JEŠTĚ HLAVOU O STŘEPY /
RADEK GLABAZŇA

Vyšlo 24. listopadu 2010 / ISBN 978-80-87370-02-5

Markéta Šilhavíková / ilustrace
Jan Gřešek / grafická úprava, typo a návrh obálky

Autor označuje svou básnickou prvotinu za „místopis duše“. Reálně existující místa, podle nichž jsou pojmenovány jednotlivé texty sbírky a která jsou provázána s díly a osobnostmi klasické anglické literatury, chápe autor jako osobní duchovní prostory. V nich, za pomyslným a na střepy rozbitým zrcadlem autor tak jako Carrollova Alenka hledá v šedivé skutečnosti dnešní Anglie imaginativní světy s jejich vyprávěným kouzlem a magií.

Specifickou polohu i hodnotu knihy představuje autorovo vlastní přebásnění jednotlivých textů do angličtiny.

UKÁZKY

Teď ještě hlavou o střepy 01 Teď ještě hlavou o střepy 02 Teď ještě hlavou o střepy 03 Teď ještě hlavou o střepy 04 Teď ještě hlavou o střepy 05 Teď ještě hlavou o střepy 06
DOPRODÁNO!

Vydání knihy podpořilo statutární město Opava. Děkujeme!

AUTOR

Radek Glabazňa (nar. 1980 v Opavě) je básník a anglista. Několik let žil v Southamptonu, kde absolvoval postgraduální studium anglické literatury a následně se věnoval pedagogické praxi. V současné době vyučuje na Ústavu cizích jazyků Slezské univerzity v Opavě. Svou básnickou tvorbu doposud představil v časopise Tvar, v česko-polských sbornících Od słowa ke slovu a Opava-Ratiboř zpáteční a v almanachu Opava City / Poezie v otevřeném prostoru (2004). V Británii spolupracoval na dvou almanaších londýnského vydavatelství United Press.
© 2006-2015 PERPLEX / všechna práva vyhrazena