úvod / vydali jsme / Jsem vlastně modrý

JSEM VLASTNĚ MODRÝ / JIŘÍ BOSÁK

Vyšlo 9. září 2010 / ISBN 978-80-87370-01-8

Jiří Bosák / texty a ilustrace
Pavel Maček, Lucia Tokárová / grafická úprava, typo a návrh obálky
Dan Jedlička / příprava a mastering doprovodného CD

Působení Jiřího Bosáka na opavské hudební scéně je dlouhodobé a težko přehlédnutelné: jeho kapely Sonyk Bel a Expedice Apalucha hrají bez přestávky už přes deset let. Novější projekt Dobrozdání pak tohoto pravověrného rockera a bluesmana představuje v klidnějších, folkovějších polohách.

Kniha Jsem vlastně modrý, jejíž název odkazuje na autorovu fascinaci bluesovým světem, představuje výbor z Bosákovy rozsáhlé textařské tvorby.

Autor, profesí učitel na ostravské Střední umělecké škole (obor animovaný film a grafický design), si knihu sám ilustroval. A protože písňový text není bez hudby nikdy úplný, je součástí knihy také cédéčko s výběrem nahrávek všech tří zmíněných kapel.

UKÁZKY

Jsem vlastně modrý 01 Jsem vlastně modrý 02 Jsem vlastně modrý 03 Jsem vlastně modrý 04 Jsem vlastně modrý 05 Jsem vlastně modrý 06
DOPRODÁNO!

Vydání knihy podpořilo statutární město Opava. Děkujeme!

AUTOR

Jiří Bosák (nar. 1982 v Opavě) je zpěvák, hudebník, textař, výtvarník, animátor a středoškolský pedagog. Vystupuje se skupinami Sonyk Bel, Expedice Apalucha a Dobrozdání. Jeho projekty jsou stavěny na autorské tvorbě a českých textech.
© 2006-2015 PERPLEX / všechna práva vyhrazena