úvod / vydali jsme / Abendland

ABENDLAND

Vyšlo 1. října 2016 / ISBN 978-80-87370-16-2

Miroslav Černý / texty
Petr Kunze / hudba
Jan Gřešek / grafická úprava a návrh obálky

Písňové album, jež je dílem skladatele Petra Kunzeho a textaře Miroslava Černého, nazpívalo deset osobností české hudební scény: Jaromír Švejdík (Priessnitz, Umakart, Kafka Band), Milan Cais (Tata Bojs), Michal Němec (Jablkoň), Jan Kunze (KOFE-IN, Munroe, Hičhaikum Projekt), Viktor Dyk (RockOpera Praha), Olga Königová (Ille), Tomáš Fröde (Imodium), Petr Harazin (Nebe), Jan Žamboch (Žamboši) a Terezie Kovalová (Calm Season). Album produkoval Matouš Godík.

Vychází v luxusní edici, kterou tvoří knižní booklet (18x16 cm, 48 stran, pevná vazba s imitací plátna, přebalový rukáv) s vloženým CD v samostatném obalu.

Kompletní album si můžete poslechnout na YouTube.

OHLASY A RECENZE

Petr Kunze a Miroslav Černý vytvořili projekt, který je v dobrém slova smyslu hitový,
a i když svým charakterem míří spíše k mainstreamovému publiku, má daleko k většině dnešní komerční produkce. Navíc věřím tomu, že texty mohou posluchače přivést k zájmu o některé konkrétní momenty lidské historie. A to není málo.

• Milan Tesař / Radio Proglas

Abendland je album, které si rád poslechnu znovu a znovu. Večer doma, v ulici do sluchátek, nebo v autě cestou na severozápad. Přináší totiž příběh, náladu, atmosféru. Takhle koncepční album se u nás málokdy vidí.

• Dany Stejskal / Headliner
DOPRODÁNO!

Vydání podpořilo statutární město Opava. Děkujeme!

AUTOŘI

Miroslav Černý (nar. 1977 v Opavě) je básník, překladatel, cestovatel, lingvista a vysokoškolský pedagog. Vydal sbírky Krajina v samotách slova (2005, druhé vydání 2012), Kámen Kondora (2007), Runová haiku (2010), Karavansaraj (2014) a Silou psů (2017).

Petr Kunze (nar. 1977 v Opavě) je hudebník a skladatel. Působí v rockové skupině KOFE-IN a v hudebně-recitačním projektu Hičhaikum, s nímž nahrál album Hlavně nepanikař! (2010).
© 2006-2019 PERPLEX / všechna práva vyhrazena